Ako sa správať? Zodpovedne.

V bežnom živote aj pri investíciách

Zainvestoval som

Investovať začali niektorí z nás len nedávno, keď mal akciový trh za sebou jeden z najlepších rokov.

Vysoké výnosy a celkom dobrá ekonomická situácia nás presvedčili, začať odkladať do budúcnosti.

Pre deti, na dôchodok a preto, lebo sme mohli.

A urobili sme správne.

Emócie a investovanie

Ako sa správať? Zodpovedne.
V bežnom živote aj pri investíciách.

Ak investujete dlhodobo cez investičné sporenie, súčasné výkyvy na akciovom trhu vám dávajú možnosť nakúpiť nižšie a priemerovať tak cenu. Čím výhodnejšie nakúpite, tým lepší konečný výsledok môžu mať vaše investované peniaze.

Pravidelným investovaním sa vyhýbate tomu, aby ste museli neustále sledovať trhy a časovať každú investíciu. Pretože pravidelnou investíciou nakupujete rôzny počet podielov.

Investičný horizont je kľúčom a riešením k rozvážnemu investovaniu. Hovorí o minimálnej dobe na investovanie. Práve kvôli podobným situáciám, ktorých sme dnes svedkami.

Skúsme si aktuálnu situáciu predstaviť ako búrku na otvorenom mori, ktorou sa chceme preplaviť. Tá bude stvárňovať rozbúrené finančné trhy. Vlnobitie zobrazuje výkyvy, ktorých sme denne svedkami. Pocit strachu z veľkých vĺn a z toho, čo príde potom, sú vlastne ako emócie pri investovaní. Preto nezabúdajme, že rovnako ako v prípade búrok, ktoré majú rôznu intenzitu a dĺžku, sa časom počasie upokojí a vyjde slnko. Predsa zámerom každého je "doplaviť sa" k svojmu cieľu. 

 

Vždy aktuálne informácie